תכנית הגלוב

גלוב

חזון ביה"ס ופרוייקט גלוב

 

בית ספר "הלל" חותר לפיתוח מצוינות לימודית, חברתית וערכית של כל ילדה וילד. מחנך לאורם של ערכים הומניסטיים יהודיים ואוניברסליים ומטפח הכרות ושותפות עם תרבויות בעולם.

פרוייקט גלוב חושף אותנו לידע וטכנולוגיה, גורם לנו להיות מעורבים בפרוייקט עולמי שעוקב אחר שינויים אקלימיים בעולם. אנו מזינים נתונים באתר בינלאומי בשפה האנגלית.

בנוסף-יתקיים שיתוף פעולה עם בי"ס מהמגזר הערבי ועם בי"ס בחו"ל.

G.L.O.B.E. – Global Learning and Observations to Benefit the Enviroment

גלוב הינה תוכנית בינלאומית המופעלת ע"י NASA.
התוכנית עוקבת אחרי שינויי מזג האוויר ומדידות אקולוגיות ברחבי העולם, הנתונים משמשים למחקרים מדעיים רבים הנעשים דרך שיתופי פעולה של תלמידים  מכל רחבי הגלובוס.

 

מטרות התוכנית

 

בקידום תכניות למידה בסביבה וירטואלית.

הזנת נתונים לאתר GLOBE העולמי.

טיפוח מיומנויות חקר.

התמקדות בסוגיה אקולוגית – חברתית אותנטית ורלוונטית לבית הספר, בהיותו בית ספר ירוק כ-5 שנים.

"הבסיס לכל אסטרטגיה לשינוי הגישה ודרך המחשבה של בני-אדם ביחס לכדור הארץ, צריכה להיות השכנוע שלהם  שהסביבה העולמית אינה חלק מהחצר האחורית…"

(אל גור, 1995)

 

תוכנית GLOBE בישראל

 

בישראל משתתפים 156 בתי ספר בתכנית GLOBE,

כ-4500 תלמידים  וכ- 460 מורים.

 

  קישור לאתר גלוב- https

 

מה לומדים בזכות התוכנית?

 

אנו לומדים אודות מזג האוויר וחיזויו, על טכנולוגיה ועל אמצעים בהם ניתן למדוד את נתוני האקלים בסביבתנו.

אנו לומדים מהו לחץ אוויר, לחץ ברומטרי, כיצד למדוד גשם ומכירים סוגי אדמות שונים.

אנחנו מסתכלים לשמיים ויודעים לזהות סוגי עננים.

אנחנו בטוחים שנלמד עוד בעתיד!

 

עבודת החקר בהר הארנבות

 

 

במהלך שנת הלימודים האחרונה התחלנו לבצע עבודת חקר בנושא "התלות בין הטמפרטורה הסביבתית לבין הטמפרטורה של סוגי אדמה שונים בהר הארנבות". במהלך החקר, יוצאים תלמידים פעם בשבוע אל הר הארנבות לצורך מדידת טמפרטורת האדמה בעזרת ה-Globisens או מדי טמפרטורה אנלוגיים ודיגיטליים.

 

פרוייקטים מחוץ לבית הספר

 

השנה התחלנו מיני חקר מקביל (בתכנית SMAP) יחד עם בי"ס מהסקטור הערבי (בי"ס בטמרה), ובהמשך, כנראה, גם עם בי"ס בחו"ל (קרואטיה).

תכנית גלוב

מפגש עם ביה"ס טמרה- חודש נובמבר

  • אירוע מרגש במיוחד התקיים החודש במסגרת התכנית המקוונת גלוב .  בי"ס טמרה מהמגזר המערבי בגליל התחתון, אשר שותף גם הוא לתכנית זו, התארח בבית ספרינו. היה זה מפגש לימודי-חברתי. כבי"ס מקדם שפות ותרבויות מפגש זה היה משמעותי במיוחד ובעל ערך לימודי בנושא המדעים וחברתי-תרבותי. עת למדו התלמידים אודות בתי הספר השונים והתרבויות אותם הם מייצגים. כיבד אותנו בנוכחותו ד"ר פריד חמדאן מנהל התכנית בארץ ובאירופה והמקשר עם סוכנות החלל NASA.
  • כל הכבוד לאורנה אייזיק ולמירי דנש המורות למדעים המובילות את התכנית בבית ספרנו על הכנת המפגש התכנון והארגון המופתי והערכי והמקדם פדגוגית. יישר כוח!